4 dalykai, kuriuos reikia išbandyti, kuomet prezervatyvų naudojimas nemalonus

Prezervatyvų naudojimas yra aukštose pozicijos saraše priemonių norint tūrėti saugų seksą. Tačiau visgi, tiesa yra tokia, kad ne visi naudojasi prezervatyvais sekso metu.
Nors praktikoje įrodyta, kad dažniausiai nenorintys naudoti prezervatyvų iš poros yra vyrai, tačiau yra atveju kai moteris sako, kad ji nemėgsta sekso su prezervatyvais ar nenori jų naudoti.

Kai kurios moterys nemėgsta prezervatyvų, nes seksas su jais yra nepatogus ar net skausmingas. Jei priežastys patenka į šią kategoriją, tai yra alternatyvūs prezervatyvų tipai, kuriuos galite išbandyti geresniam seksualiniam patyrimui. Galima pabandyti pereiti prie prezervatyvų, kurie yra su padidintu kiekiu lubrikanto.

Lubrikanto niekada nebus per daug sekso metu, nes tai yra paprastas būdas ne tik geresniam seksui, bet ir mažinti trintį bei skausmą. Prezervatyvo sutepimas leidžia įsiskverbti mažiau skausmingai ir smagiau abiem partneriams, nes tai užtikrina lengvumą. Prezervatyvai sutepti suvandens pagrindu lubrikantu yra geriausias jūsų pasirinkimas, tačiau, jei pasirinksite prezervatyvus susilikono pagrindu lubrikantu, įsitikinkite, kad jis neturi N-9.(nonoksinolis, makšties spermicidas)

Išbandykite kitus prezervatyvų prekinius ženklus

Jei jūsų partneris skundžiasi sudirginimu, kuomet naudojate tam tikrą prezervatyvų prekinį ženklą, turėtumėte apsvarstyti galimybę išbandyti alternatyvas.Moters lytinių organųsudirginimas gali suketli labai daug nepatogumų. Dirginimas po lytinių santykių, gali paskatinti šlapimo takų infekcijas, mielių infekcija ir bakterijų vaginozei.

prezervatyvai be latekso
Be latekso sargiai

Pereikite prie poliuretano prezervatyvų

Nors šie prezervatyvai yra brangesni nei latekso prezervatyvai, jie yra be latekso ir apsaugantys nuo lytiniu keliu plintančių ligų.

Poliuretano prezervatyvus galima naudoti su lubrikantais! Jie gali būti maloni alternatyva kai kurioms poroms. Jie labai gerai tinka kas yra jautrūs lateksui ar alergiški. Pagal statistike net iki 15% tiek vyrų bei moterų yra alergiški lateksui.

SKYN prezervatyvai
SKYN

Pereikite prie poliizopreno prezervatyvų

Prezervatyvai pagaminti iš sintetinio latekso, todėl mažai tikėtina, kad jie sukels alerginę reakciją. Kai kuriems asmenims jie gali būti geriau nei poliuretano prezervatyvai. Jų jausmas labiau panašus į tradicinį latekso prezervatyvą.

Sargiai.lt prezervatyvų parduotuvė turi visą kategoriją skirta prezervatyvams be latekso: https://www.sargiai.lt/prezervatyvai/be-latekso

Straipsnio autorius: KINWALE AKINYOADE „The Guardian“

 

 

 

Neatspėsite ką rado pėsčiųjų žygio dalyviai? – naudotus prezervatyvus :)

Savo aplinkai, sveikatai ir planetos ateičiai neabejingi piliečiai leidosi į žygį Kauno ir Kauno rajono paribiu. Šešias dienas jie rinks šiukšles, jas rūšiuos ir pagal tai sudarys vartojimo dėlionę. Sargiai.lt komanda labai sveikina tokius žygius ir nori papsakoti kaip jiem sekėsi.

Pėsčiųjų žygio dalyvių „laimikis“: naudoti prezervatyvai ir begalės nuorūkų

Pėsčiųjų žygio dalyvių „laimikis“: naudoti prezervatyvai ir begalės nuorūkų

Per šešias dienas žygio „Už švarią Lietuvą!“ dalyviai pasiruošę įveikti 90 km atstumą. „Mūsų grupė – kintamo dydžio: vieną dieną kartu su mumis keliauja vieni, kitą dieną – kiti“, – pasakojo žygio iniciatorius „Kūrybos kampo 360°“ įkūrėjas ir pokyčių lyderis kaunietis Giedrius Bučas. Birželio 1–6 d. vykstančio žygio dalyviai šukuoja keturias zonas – gyvenvietes, pakeles, pamiškes, zonas prie vandens – ir renka čia besimėtančias šiukšles. O jų čia – kur kas daugiau nei sočiai. Iš pradžių žygyje dalyvaujantys entuziastai buvo pasiryžę rinkti ir nuorūkas, tačiau vėliau dėl jų gausos nuleido rankas. Mat įsitikino: jei jas rinks, gali nespėti nueiti suplanuotų kilometrų. „Lietuviai turbūt nemano, kad numesdami nuorūką šiukšlina, o juk viena nuorūka užteršia vieną kubinį metrą vandens, – priminė G.Bučas, pastebėjęs pasikeitusį supratimą apie tai, kur dėti nuorūkas. – Anksčiau rūkančių žmonių automobiliuose buvo galima dažnai pamatyti pilną peleninę. Dabar jos – tuščios, švarios. Matyt, nuorūkas meta per automobilio langą.

“ Lietuviai turbūt nemano, kad numesdami nuorūką šiukšlina, o juk viena nuorūka užteršia vieną kubinį metrą vandens. Nuorūkos – dažniausiai pasitaikanti, tačiau ne tokia atstumianti šiukšlė kaip kai kurios, rastos žygio dalyvių. „Žadėjome, kad rinksime viską, bet kai kuriuos radinius kelti nuo žemės itin šlykštu: panaudotus prezervatyvus, pilnas sauskelnes ar „dolneboiščiko“ (liet. – tolimųjų reisų vairuotojo) privarytą šlapimo penkialitrį plastiko butelį. Taip, vieša paslaptis, kad šios profesijos atstovai, taupydami laiką, tualetą turi tiesiog po vairu, bet kam jį palikti pakelėje?“ – stebėjosi G.Bučas.

Dieną žygiavę ir rinkę šiukšles, vakarais pasiekę stovyklos vietą žygeiviai nesėda klausytis dainų prie laužo ar kitaip poilsiauti. Jie rūšiuoja ir skaičiuoja, sveria surinktas šiukšles. Pagal tai vėliau bus sudaryta vartojimo dėlionė, kitaip tariant – vartotojo profilis. „Bandysim nustatyti, ką šiandien žmonės dažniausiai vartoja ir kodėl išmeta, skatinsim žmones susimąstyti, ar jie galėtų išsiversti be šių daiktų. Bandysim paskatinti diskusijas ir apie tai, kokią žalą mūsų sveikatai ir aplinkai tai daro, galų gale – kokį mūsų paliktą kultūrinį sluoksnį ras ateities archeologai“, – aiškino žygio iniciatorius.

Žygio dalyviai tikisi, kad būsimasis vartotojo profilis padės atsakyti į kai kuriuos klausimus apie klimato kaitą ir rasti sprendimus visuomenei, savivaldybėms, gamintojams, kaip turėtume gyventi, kad paliktume švaresnę planetą ateities kartoms.

Žygeivių patirtys ir surinktų šiukšlių statistika skelbiama feisbuko grupėje. Čia galima ir užsiregistruoti į paskutinę žygio dalį.

„Šiandien mūsų žygiavo 15. 10 suaugusiųjų ir 5 vaikai, nukeliavome 17 km, suaugusieji – apie 26 000 žingsnių, vaikai – gerokai daugiau. Tačiau ne visi, po pietų likome keturiese. Šiandien ėjome dviejose zonose – pakelėmis ir gyvenvietėmis. Ne, nuorūkų jau nerinkome, beviltiška. Sočiai užteko cigarečių pakelių, kavos puodelių ir dangtelių, skardinių, butelių, automobilių detalių. Nors pagal LR įstatymus mesti šiukšles pro automobilio langą draudžiama, už tai numatyta bauda, jų itin gausu būtent ties sankryžomis ir žiedais. Kalbėjomės, ką galvoja žmogus, mesdamas pro langą skardinę ar tuščią kavos puodelį? Nesugalvojome“, – dienos patirtis šioje grupėje apibendrino G.Bučas.

Vienos žygio dienos statistika: surinkta 8 maišai, 2234 vnt. šiukšlių bendrai, 711 vnt. įvairus plastiko, 162 vnt. įvairaus stiklo, 114 vnt. įvairaus metalo ir 1108 įvairios kitos kombinuotos pakuotės, tarp jų – 172 vnt. cigarečių pakeliai ir 64 vnt. kavos puodeliai.

Tiems, kurie negali dalyvauti žygyje, G.Bučas siūlo tiesiog pasivaikščiojimo metu surinkti šiukšles, jas surūšiuoti, nufotografuoti ir patalpinti feisbuko grupėje. Čia galima patalpinti ir rastų nelegalių šiukšlynų nuotraukas su GPS koordinatėmis. „Mes pasirūpinsime, kad informacija apie jas pasiektų reikalingas institucijas ir pasidalinsime žinia, kai jos bus sutvarkytos“, – skelbia žygio organizatoriai.

Naujas prezervatyvas, reikalaujantis keturių rankų atidaryti jo pakuotę

Norint atidaryti naująjį prezervatyvą, kurį sukūrė Argentinos kompanija, tai reikia padaryti su keturiomis rankomis. Turint tik dvi rankas to padaryti nepavyks. Šie sargiai buvo kuriami, norint pabrėžti sutikimo svarbą prieš pradedant lytinius santykius.

prezervatyvų įpakavimo naujena
prezervatyvų įpakavimo naujena

Prezervatyvų paketą „Consent Pack“ sukūrė reklamos agentūra BBDO Argentina ,,Tulipan”, kuri parduoda žaislus ir prezervatyvus suaugusiems.
„Jei tai nėra taip, tuomet  ne“, ir „Be sutikimo nėra malonumo“, sako reklaminio vaizdo žyma, kartu su “PlacerConsentido“ arba liet. „leidžiamas malonumas“.
Kiekvienas toks prezervatyvas turi užrašą ant pakuotės: „Sutikimas yra svarbiausias sekso dalykas“. Prezervatyvų pakuotės ,,Unique system‘‘ (liet. „unikali sistema“) reikalauja keturių rankų – arba dviejų žmonių – sutikti atidaryti pakuotę, tuo pačiu metu keturiomis rankomis spustelėjus keturis mygtukus langelio viršuje ir šonuose, pakuotė atsidaro.

Prezervatyvai keturios rankos atidaryti
Prezervatyvai keturios rankos atidaryti

,,BBDO Argentina“ kūrybos direktoriai Joaquin Campins ir Christian Rosli, sakė pranešime CNN: „Tulipan‘‘visada kalbėjo apie saugų malonumą, tačiau su šia kompanija supratome, kad turime kalbėti apie svarbiausią dalyką kiekviename seksualiniame santykyje: malonumas galimas tik tuo atveju, jei visų pirma, abu partneriai pritaria tam ir to nori, tad šis naujasis prezervatyvų įpakavimas yra būtent tai, kas padaro seksą tikrai saugų ir dviejų asmenų norimą dalyką.
Šie prezervatyvai yra riboto leidimo. Šiuo metu juos galima įsigyti tik keliuose restoranuose ir baruose Argentinoje. Tiesa pasakius, jie kol kas yra prieinami tik barų ir įvairių renginių klientams  teritorijoje aplink Buenos Aires. Tačiau „Tulipan“ ateityje ketina juos parduoti internete ir taip išpopuliarinti šį produktą visame Pasaulyje.

tulipanconsentido-codnoms-prezervatyvai
Ši pakuotė realybėje atsirado po to, kai AHF Argentina atliko 30 000 žmonių apklausą, kurioje ŽIV gydymo ir paslaugų kampanijos parodė, kad 20,5 proc. Argentinos vyrų niekada nenaudoja apsaugos, 65 proc. kartais naudoja prezervatyvus ir tik 14,5 proc naudoja juos regulariai. Primename, kad prezervatyvai yra pati efektyviausia apsisaugojimo priemonė nuo nepageidaujamo neštumo ir lytiškai plintančių ligų.

 

 

Ar po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos, Nacionalinė Sveikatos Tarnyba gali pritrūkti prezervatyvų ir kitų kontracepcinių priemonių?

Ar po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos, Nacionalinė Sveikatos Tarnyba gali pritrūkti prezervatyvų ir kitų kontracepcinių priemonių?

Brexit ar liks prezervatyvų
Brexit ar liks prezervatyvų

Verta prisiminti, kad visi šie vaistai ir apsisaugojimo priemonės turi galiojimo datą.

Dėl grėsmės, kad „Brexit“ gali baigtis be susitarimo, vis daugiau britų piliečių pradeda kaupti maisto atsargas ir vaistus. Dėl numatomo pasienio vėlavimo ir muitinės formalumų, kyla vaistų kainos, vos per kelis mėnesius padidėjusios net šešis kartus. Kai kuriuos vaistus jau tapo sunku gauti. Sveikatos apsaugos valstybės sekretorius netgi užsakė skraidyti skubius vaistus ir investavo į šaldytuvus  jiems gabenti.

Dar nėra pranešta, kas atsitiks su Jungtinės Karalystės kontraceptikų tiekimu, įskaitant prezervatyvus, kontraceptines tabletes ir spirales, kol vyriausybė nepasiekė prekybos susitarimo pagal 50 straipsnį iki kovo mėnesio 29 dienos.
Nacionalinė sveikatos tarnyba (angl. NHS) tapo viena iš pirmųjų sveikatos sistemų pasaulyje, suteikusi nemokamą kontracepciją po 1967 m. Nacionalinės sveikatos tarnybos (šeimos planavimo) ir 1974 m. reorganizavimo akto. Gebėjimas kontroliuoti vaisingumą, nepriklausomai nuo pajamų, yra vienas iš svarbiausių veiksnių, skatinančių moterų emancipaciją: kontracepcija sumažina paauglių nėštumo rodiklius, o tai leidžia moterims baigti išsilavinimą.
Daugelis moterų dėl medicininių priežasčių vartoja hormonines kontracepcijas. Apsisaugojimo metodai taip pat padėjo sumažinti lytiniu keliu plintančių infekcijų pavojų. Kontraceptikai yra esminė šiuolaikinio gyvenimo dalis – du trečdaliai 20–24 metų amžiaus moterų naudoja kontraceptines tabletes Jungtinėje Karalystėje.

Taigi, kaip bus paveikta kontracepcija, jei Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą be prekybos susitarimo? Kontraceptikų tiekėjai ir gamintojai šiuo metu daugiausia yra tarptautinės kompanijos, o kompanijos iš kitų šalių turi tik pagrindines savo būstines. Pavyzdžiui, Durex prezervatyvai, populiariausias prezervatyvų prekės ženklas Jungtinėje Karalystėje, pradėjo savo veiklą kaip ,,Londono Rubber Company‘‘  ir dabar priklauso britų kompanijai „Reckitt Benckiser“, tačiau gamyba yra tik Kinijoje, Indijoje ir Tailande.
Didžiausias kontraceptinių tablečių tiekėjas, įskaitant „kito ryto“ tabletę po nesaugaus lytinio akto, yra „Bayer“. Vokietijos bendrovė išleido pareiškimą, kuriame nurodė, kad jie atsargas Jungtinėje Karalystėje sukurs  prieš 2019 m. Kovo 29 d. Boots, vienas iš pirmaujančių britų prezervatyvų ir kontraceptinių vaistų farmacininkų, teigė, kad atidžiai stebi padėtį ir ruošia šešias savaites papildomų vaistų ir medicinos produktų atsargų, kurias turi laikyti leidimų prekiauti turėtojai, ir peržiūrėti vaistų transportavimo maršrutus. Jame taip pat įvedamas gebėjimas įgyvendinti protokolus, dėl kurių gali rimtai trūkti vaistų.

Brexit prezervatyvai
Brexit prezervatyvai

Kontraceptikai šiuo metu nėra įtraukti į medicinos produktų, kuriuos Nacionalinės Sveikatos Tarnybos vaistinių tiekėjai pateikė Farmacijos paslaugų derybų komitetui, sąrašą. (Tadalafilis, vaistas nuo erekcijos disfunkcijos, yra įtrauktas į šį sąrašą.) Tačiau egzistuoja labai realus pavojus, kad po Junginės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos šiems gyvybiškai svarbiems vaistams bus ribota prieiga, nes atsargos bus mažos.

 

Verta prisiminti, kad visi šie vaistai ir apsisaugojimo priemonės turi galiojimo datą. 2018m gruodžio mėn. paaiškėjo, kad vaistinėms gali būti suteiktos ypatingos galios blokuoti ar pakeisti alternatyvius receptus vaistų trūkumo atveju. Gali būti, kad pacientai turės pakeisti kontraceptinių tablečių rūšis. Jei šios priemonės nepavyks, britai gali susidurti su tuščiomis lentynomis šeimos planavimo eilėse. Prognozuojant kontracepcijos trūkumo poveikį gyventojams reikalauja mažos vaizduotės:
mažiau saugaus sekso ir daugiau neplanuotų nėštumų. Kita galimybė būtų asmenims, kurie naudojasi alternatyviu kontracepcijos metodu, pavyzdžiui, sterilizacija. Pastaruoju metu egzistuoja įdomios paralelės. Praėjusį mėnesį Naujoji Zelandija patyrė receptinių prezervatyvų ir kombinuoto geriamojo kontraceptiko ,,Levlen ED‘‘ trūkumą, gydytojams nurodant racioną vartoti kontraceptikus. Kai Donaldas Trumpas buvo išrinktas Jungtinių Valstijų prezidentu, kilo susirūpinimas dėl galimybės ateityje naudotis kontracepcija ir moterų sveikatos paslaugomis.
Tuomet JAV, moterys prarado kontrolę dėl savarankiškumo ir vaisingumo, moterys pradėjo kaupti B planą, skubios kontracepcijos priemonę. „Twitter“ buvo užtvindytas ,,Geraisiais Samariečiais‘‘, siūlančiais visoje šalyje išsiųsti skubią kontracepciją moterims, kurioms gresia prarasti galimybę gauti kontracepcijos priemones. Ar britų moterys pradės mąstyti taip pat , kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas is Europos Sąjungos eina link bedugnės?

 

 

Prezervatyvai su lateksu ir be – kuo jie skiriasi? Ar pastarieji yra geresni ir saugesni?

Jeigu kada svarstėte ar esate galimai alergiški lateksui-šis klausimas turbūt buvo jums kilęs. Koks visgi skirtumas tarp šių rūšių? Be akivaizdžių skirtumų šiame straipsyje bus pateikti faktai, kurie padės nupręsti bei išsirinkti jums tinkamiausią rūšį.

Lateksinių prezervatyvų gamyba (nuobodžiosios detalės)

Pirma, reikėtų aptarti kaip gaminami tokios rūšies prezervatyvai, kodėl lateksas naudojamas ir iš kur jis išgaunamas.

Pirmieji prezervatyvai buvo gaminami iš ėriuko aklosios žarnos. Jie buvo BE latekso, iš natūralios avies odos-juos galima įsigyti net ir šiandien. Tokios rūšies prezervatyvai buvo/yra ganėtinai brangūs, juose yra mažytės mikroskopinės skylutės. Rip N Roll avies odos prezervatyvų neparduoda, kadangi jie neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų, tad šios rūšies prezervatyvai nebus aptarinėjami plačiau.

Lateksiniai prezervatyvai sudaro didžiąją dalį pardavimų-jie lengviausiai prieinami bei patraukliausi savo kaina. Vulkanizacija, cheminis gumininių dalelių sujungimas, kuris išsivystė 1839m. ir buvo skirtas automobilių padangų gamybai, yra pradinis procesas atsakingas už lateksninių prezervatyvų gamybos vystymąsi. Gumos dalis/forma vadinama lateksu, pradėta plėtoti 1930m., ši nauja medžiaga, kartu su mechaninu panirimo/mirkymo procesu, palengvina prezervatyvų gamybą bei mažina gamybos kainas. Lateksas yra natūralios gumos sinonimas.

Prezervatyvai be latekso
Prezervatyvai be latekso

Žaliavos

Lateksas išgaunamas iš kaučiuko medžio žievėje padarytas rieves, surinkus jose tekančias pieno sultis. Natūralusis kaučiukas gaunamas iš hevėjų, auginamų Pietryčių Azijos salų plantacijose. Lateksas yra stabili emulsija polimerinių mikrodalelių vandeninėje terpėje, o pridėtinės medžiagos turi prisitvirtinti prie kaučiuko dalelių juos maišant/jungiant.

Latekso maišymas/jungimas

Cheminiai priedai yra sumaišomi, kad susidarytų pasta. Į ją įmaišomas skystas lateksas- šis procesas vadinamas cheminiu jungimu.

Latekso laikymas

Lateksas ir gautas cheminis junginys sukraunami ir laikomi apie septynias dienas. Šiuo periodu, vulkanizuojant natūralų lateksą, jam suteikiamos elastinės savybės. Šis procesas reikalauja papildomų chemikalų, kurie padidina galutinio produkto stiprumą, patvarumą ir tamprumą.

Latekso mirkymas

Tuomet mišinys atsiduria prezeratyvų formavimo mašinoje – tai ilga, penio formos stiklinių kolbų mašina, kurios ilgis apie 30.5m.Storos stiklinės lazdos juda uždarame konvejeryje, kuriame jos įmerkiamos į latekso mišinį. Mašinos diržai sukinėjasi ir paskirsto šią masę tolygiai. Norint išgauti reikiamą prezeratyvo storį gali prireikti keletos sluoksnių.Tarp kiekvieno panirimo/mirkymo lateksas yra išsausinamas specialių šepečių pagalba.

Po paskutinio mirkymo ir išsausinimo prezervayvai automatiškai nusiima nuo kolbų. Mašina formuoja latekso žiedą kiekviename prezervatyve.

Šie lateksiniai sargiai iškraunami į aliuminio foliją/folijos pakuotę, pridedamas specialus lubrikantas kuris palaiko prezervatyvo šviežumą ir lankstumą.

Prezervatyvai be latekso

1990m. keletas gamintojų pradėjo belateksinių vyriškų prezervatyų gamybą skirtą lateksui alergiškiems žmonėms. Yra keli skirtingi belateksniniai vyriški prezervatyvai ir vienos rūšies moteriškas, pasiekiami prekyboje JAV.

Poliuretanas be latekso lyginant su lateksu

Poliuretanas, kaip medžiaga prezervatyvui, yra pranšesnis nei lateksas. Vienas jo pliusų-atsparumas aliejinio pagrindo produktams. Poliuteratanas – tai termoplastinis elastomeras, kuris panašus į lateksą, tačiau nesukeliantis alerginių reakcijų. Poliuretatiniai prezervatyvai kaip ‘Trojan Supras’ atsparesni karščiui nei lateksiniai. Šios rūšies prezervatyvai yra plonesni už daugumą iš latekso, taip pat, neturi žymaus kvapo. Pirmas minusas- jie neytin tamprūs, tad nuslydimo ir suplyšimo šansai kiek didesni. Antras – prezervatyvų iš poliuretano efektyvumas apsaugant nuo lytiškai plintančių ligų vis dar tiriamas.

Polisoprenas be latekso lyginant su lateksu

Geriausiai apibūdinantis polisopreną žodžių junginys būtų ‘pagamintas chemikų’. Polisoprenas yra sintetinė latekso forma, kuris nekelia alerginių reakcijų. Ši medžiaga pagaminta chemikų, tad jos gamtoje nėra, tuo tarpu lateksas – iš kaučiuko.

Kai polisoprenaspagaminamas, jis siunčiamas į prezervatyvų gamyklas, kuriuose atliekami beveik vienodi kaip ir lateksinių prezervatyvų gamybos procesai. Lifestyles Skyn ir Durex Real Feel yra polisopreniniai, mėgstamiausi vartotojų kurie renkasi  prezervatyvus be latekso.

SKYN prezervatyvai be latekso
SKYN prezervatyvai be latekso

Alergijos lateksui

Lateksas – medžiaga, kuri aptinkama balionuose, pirštinėse, tam tikruose žaisluose, guminėse juostelėse, helovino kaukėse, medicinoje ir t.t. Jei įvestume į ‘Google’ paiešką ‘produktai iš latekso’ rastume labai daug kitų pavyzdžių.

Daugelis žmonių yra alergiški lateksui, taip pat nemažai net nežino to, kad yra alergiški. Tai yra priežastis kodėl belateksiniai prezervatyai atsirado rinkoje tik 1990m.

Pagrindinė alerginė reakcija-dermatitas. Kai kurios situacijos netgi kelia grėsmę gyvybei, tarkime, operacijos metu naudojamos lateksinės pirštinės.

be-latekso-sargiai
Sargiai be latekso

Apibendrinimas

Prezervatyvai be latekso tobulinosi daug metų ir yra puikus pasirinkimas norint apsisaugoti, nors ir yra kiek brangesni. Na o jei dar nebandėte šios rūšies prezervatyvų-pabandykite, galbūt atrasite naujų pojūčių kartu su savo partneriu.