Lytiniu keliu plintančios ligos

Lytiniu keliu plintančios ligos (kitaip vadinamos Lytiškai plintančios infekcijos) – tai infekcijos kuriomis užsikrečiama oralinio, analinio ar vaginalio sekso metu.

Dauguma iš šių infekcijų – pilnai pagydomos ligos, tačiau kai kurių virusų sukelti sutrikimai vis dėl to būna lėtiniai ir nepagydomi. Džiugu bent tai, jog pastarųjų ligų eigą galima kontroliuoti medicinos dėka.

Paprasčiausia šių infekcijų prevencija  – laikytis tinkamų higienos normų lytinių santykių metu. Naudojant tinkamas apsaugos priemones ir apskritai švaros, šiomis infekcijomis neužsikrečiama.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie lytinių keliu plintančias ligas ir pagrindinius dalykus kuriuos privalo žinoti kiekvienas žinoti apie jas.

Lytiniu keliu plintančių ligų simptomai

Užsikrėtus tokio tipo infekcija, simptomai gali pasireikšti ne iš karto. Kartais juos pastebėti galima po savaitės, mėnesio, ar tai ilgiau, kartais jie apskritai nepasireiškia.

Pagrindiniai simptomai yra įvardijami šie:

 • Skausmas-deginantis jausmas šlapinantis
 • Bėrimas lytinių organų srityje
 • Išskyros iš šlapimo
 • Baltos apnašos burnoje ar lytinio organo srityje
 • Išryškėję limfmazgiai kirkšnyse
 • Skausmai kapšelyje ar pilvo apačioje
 • Kraujo pasirodymas po sekso

Kaip ir minėta, kai kurios lytiniu keliu plintančios ligos, todėl jų diagnozei reikalingi specialūs tyrimai. Jų metu yra paimamas mėginys iš varpos, makšties, burnos, išeinamosios angos ar gimdos kaklelio.

Tam tikroms ligoms nustatyti būtini net ir kraujo tyrimai – pavyzdžiui, ŽIV ir Sifilio tyrimams visuomet būtinas kraujo paėmimas iš venos.

Svarbu tiek diagnozę, tiek gydymo kursą gali parengti tik gydytojai profesionalai, todėl įtariant tokio tipo infekcijos atsiradimą, būtina nedelsiant kreiptis į juos.

Kalbant apie patį kursą, jį yra privaloma išeiti pilnai kaip nustatyta, net jei ir matote, jog ligos simptomai jau yra dingę. Nebaigus kurso pagal  taip kaip priklauso, liga gali atsinaujinti, atsirasti paūmėjimai.

Dar keletas rekomenduojamų dalykų iš gydytojų – vengti lytinių santykių jei susirgote, taip pat nedelsiant informuoti savo partnerį, kadangi užkrėstas bus ir jis. Tik gydantis abiems sėkmingai įveiksite ligą.

Keletas pagrindinių ligų ir jų simptomai

Sifilis – tai viena dažniausių ligų kuria žmonės užsikrečia lytinių santykių metu. Ši liga yra lėtinė, turinti keletą pasireiškimo formų. Pagrindinis užsikrėtimo šaltinis – sergantis sifiliu asmuo. Tikimybė užsikrėsti nuo sergančio partnerio yra lygi 1:3. Ši liga dar yra pavojinga ir tuo, jog sifiliu serganti motina gali užkrėsti savo vaisių nėštumo metu, nuo 12-os jo savaitės.

Svarbu pabrėžti, jog sifilis – pagydoma liga, tačiau būtina gydymo procesą pradėti kuo anksčiau. Priklausomai nuo ligos formos gydymas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Po gydymo būtina atvkyti pas gydytoją apžiūrai ir gydymo sėkmingo įvertinimui.

Gonorėja – pagrindinis šios ligos šaltinis – gonorėja sergantis žmogus. Užsikrečiama lytiniais santykiais su užkrėstuoju. Neretai infekcijos šaltiniu tampa moterys sergančios besimptome šios ligos forma. Rizika susirgti vyrams apie 20%, t.y. Suserga kas penktas su sergančia moterimi santykiavęs vyras.

Nors moterys labiau rizikuoja susirgti šia liga, vyrai patiria daugiau tiesioginių jos simptomų. Verta pabrėžti, jog vaisiui perduoti ligą čia taip pat yra nemaža rizika. Motina gali perduoti ją gimdymo metu.

ŽIV – tai lėtinė imuninės sistemos liga kuriai būdingas progresyvus imuninės sistemos silpnėjimas. Ši liga yra itin pavojinga, jos negydant sergantįjį ištinka mirtis.

Pagrindinis užkretimo šaltinis – ŽIV sergantis žmogus. 

Pagrindiniai ŽIV požymiai:

 • Karščiavimas;
 • limfmazgių padidėjimas;
 • gerklės skausmas;
 • bėrimai
 • raumenų, sąnarių skausmas;
 • viduriavimas;
 • galvos skausmas;
 • pykinimas, vėmimas.

Atsiradus pirminiams simptomams būtina pradėti gydymą nedelsiant, norint išvengti visiško organizmo išsekimo ir rimtesnių ŽIV viruso pasėkmių. Tinkamu gydymu galima palaikyti paciento sveikatą ir minimalizuoti viruso veiklą.

Dėl ilgo negydymo ir itin nusipusios imuninės sistemos gali išsivystyti pavojingiausia ŽIV forma, t.y. Imuniteto nepakankamum sindromas, kitaip žinomas kaip AIDS.

Nors pastaraisiais metais jau atsiranda vis daugiau žinių apie išgydymo atvejus, kol kas medikamentų AIDS sindromui gydyti nėra ir jis beveik visada reiškia paciento mirtį.

Herpesas/Herpis

Ši liga dar kitaip yra vadinama pūsleline. Ja yra užsikrečiama lytinių santykių arba gleivinių kontakto metų (pvz.: per lūpas). Herpeso virusas, patekęs į organizmą jame išlieka visą gyvenimą, tačiau simptomai ne visada yra jaučiami.

Dažniausiai infekcija pasireiškia iš karto po užsikrėtimo, o maždaug po 2 savaičių laikotarpio herpio požymiai išnyksta. Simptomai vėl pasireiškia jei žmogaus imuninė sistema nusilpsta

Pagrindiniai herpio simptomai:

 • Rausvos gleivinės, genitalijų oda.
 • Smulkios pūslelės kurios niežti, kelia skausmą.
 • Jaučiamas skausmas šlapinantis ar šlapintis sunku.
 • Raumenų skausmas, temperatūra.

Medikamentų pagalba galima sėkmingai sumažinti šios ligos požymių gausumą ir trukmę bei tikimybę ligai atsinaujinti. Kaip ir minėta, šio viruso pilnai panaikinti negalima, tačiau tinkamas gydymas gali kaip reikianti sumažinti ligos stiprumą.

Verta pabrėžti, jog herpis nėsčiosioms yra itin pavojinga infekcija. Pastebėjus šios ligos bėrimus lytiniuose takuose, neštumas užbaigiamas cezario pjūvio operacija.

Lytinių kelių plintančių ligų profilaktika

Geriausia lytinių infekcijų profilaktika – susilaikymas nuo lytinių santykių arba tinkamų saugos priemonių (prezervatyvų) naudojimas vaginalio, oralinio ar analinio sekso metu.

Jei pastebite kokios nors minėtos ligos simptomus, venkite lytinių santykių, informuokite savo partnerį ir nedelsiant kreipkitės į gydytojus.

Net ir prasisirgus kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui sifiliu ar gonorėja, rizika susirgti iš naujo išlieka, todėl geriausiai kreiptis į medikus ir, žinoma, būti atsargiems lytiniame gyvenime.

Dovanos Valentino dienai

Valentino dienos dovanos – tai mūsų meilės ir pagarbos savo antrajai pusei simboliai. Per šią šventę, įsimylėjėliai visą savo dėmesį skiria vienas kitam.

Kadangi norime jį arba ją nustebinti bei sužavėti, dažnai sunkiai sukame galvą ką čia tokio įdomesnio tądien padovanojus.

Pakabukai, papuošalai ar kitos brangios smulkmenos – jau tradicija tapę pasirinkimai, tačiau kodėl nepasistengus dar labiau ir padovanojus savo artimajam kažką unikalaus? Galbūt kažkuo galime ir palepinti?

Šiame straipsnyje aptarsime keletą paprastų, tačiau puikių dovanų įdėjų per valentino dieną.

Keletas įdomesnių dovanų idėjų valentino dienos proga

Daugelis žmonių bijo dovanoti kažką kitokio, nenorėdami suklysti ar nuvilti savo antrosios pusės. Tačiau bijoti neverta – svarbiausia parodyti pastangas kurias įdėjote ieškodami tos dovanos mylimam žmogui.

Galbūt jūsų dovanojamos dovanos valentino dienai gali pasižymėti ne tik brangumo, tačiau ir stipria romantikos potekste? Ši diena puikiai tinka ir praktiškoms dovanoms, apie kurias ir papasakosime.

Keletas įdomesnių dovanoti dalykų valentino dienos proga:

Praktiška dovana – visuomet geras sprendimas

Valentino diena puikiai tinka praktiškoms dovanoms, kurių nedovanojate kasdien. Viena tokių dovanų gali būti lubrikantų rinkinys,kuris puikiai tiks šiai dienai kaip staigmena prie pagrindinės dovanos.

Kartais kyla ginčų porose, kuris partneris turėtų pirkti apsaugines priemones, todėl ši dovana išspręs visus nesusipratimus. Jums liks tiesiog ramiai kartu mėgautis vakaru ir pamiršti visas problemas.

Puodelis – saugus, bet įdomus pasirinkimas

Puodelius naudojame kiekvieną dieną. Nuo karšto kavos ar arbatos puodelio atsikėlus ryte, atsigėrimo per pietų pertrauką darbe iki vakarinio puodelio per vakarienę.

Puodeliai, be jokios abejonės yra puiki dovana tinkanti visiems žmonėms nesvarbu kokie būtų jų pomėgiai ar gyvenimo būdas.

Valentino dienos dovanos neturėtų būti išimtis progai padovanoti puodelį. Internete gausu pardavėjų siūlančių tokias dovanas su įdomiais, kad net ir juokingais dizainais bei formomis, smagiais bei nuotaikingais užrašais.

Svarbiausia, žinoti, kas patiktų jūsų antrajai pusei pagal pomėgius. Žinoma, visada galima apsiriboti ir paprastu raudonos spalvos dizainu simbolizuojančiu meilę ir aistrą.

Apatinis trikotažas – rizikinga, bet romantiška dovana

Ko gero šios dovanos labiau tiktų dailiosios lyties atstovėms. Tai gali būti ne tik labai seksualus ir romantiškas valentino dienos elementas, tačiau ir aistrą simbolizuojanti dovana taip pat.

Svarbiausia ką reikia žinoti vyrams – tai savo partnerės dydžius ir sugebėti parinkti tokį rūbą kuris moteriai bus patogus ir jaukus nešioti

Žinoma, ši dovana gali būti ir rizikinga. Nebent esate 100% proc. įsitikinęs, jog jūsų draugei tokia dovana patiks valentino dienos proga ir ji jausis patogiai, geriau tokios nedovanoti.

Marškinėliai – puikus pasirinkimas simboliškai dovanai

Marškinėliai kaip valentino dienos dovanos taip pat yra pakankamai dažnai pasirenkamas variantas. Žinoma, norint nustebinti antrąją pusę čia reikės žymiai labiau pasistengti renkantis kokius marškinėlius nupirkti, nei pavyzdžiui pasirinkus įsigyti puodelį.

Pagalvokite apie savo “meilės” pomėgius, hobius, galbūt mėgstamus filmus ar muzikines grupes kurių marškinėliai būtų susiję su to žmogaus identitetu. Nupirkti kažką nesmagaus nenori niekas, na o poto šios valentino dovanos jam ar jai nešioti gali ir iš viso nebesinorėti.

Draugystės apyrankės – artumą simbolizuojanti dovana

Šios apyrankės pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo ne tik kaip draugystės , tačiau kartu ir labai rimtas meilės simbolis. Ši dovana bus paprasta ir nebrangi, tačiau kartu ir kiek įdomesnė nuvalkioti šokoladai ar gėlių puokštė.

Internete gausu pardavėjų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje galinčių pasiūlyti unikalaus dizaino bei kūrybos apyrankių variantų.

Pagalvokite kokias spalvas mėgstate jūs ir jūsų antroji pusė, tokiu būdu galėsite išrinkti dizainą kuris patiks jums abiems, o apyrankę galėsite nešioti visur kur norėsite.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą įdomesnių dovanų įdėjų kurios puikiai tinka valentino dienos proga. Kai kurios iš jų – saugūs pasirinkimas dėl kurių galvos sukti per daug nereikia, kiti – rizikingesni, tačiau galinčios sukelti nenumaldomą aistrą valentino dienos proga.

Svarbiausia, žinoma, sugebėti parodyti rūpestį savo antrajai pusei.

Testosteronas. Kodėl šis hormonas mums toks svarbus?

Jei bent kiek domėjotės kultūrizmu ir apskritai fiziniu sportu salėje ko gero žodį “testosteronas” esate girdėję ne kartą. Tai – vienas svarbiausių hormonų mūsų kūne ir itin reikšmingas tiems kurie siekia norimų sporto rezultatų.

Tačiau ar žinojote jog šis elementas turi įtakos ne tik mūsų pasiekimams salėje, tačiau daro įtakos vyro seksualiniam gyvenimui bei apskritai psichinei savijautai?

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindus apie testoreno hormoną, kodėl svarbu palaikyti normalų jo lygį kūne ir kokiais būdais tai galima atlikti.

Kontraceptinių tablečių poveikis testosteronui

Skausmingus lytinius santykius gali sukelti daug įvairių faktorių. Tačiau vienas iš jų – moterų kontraceptikų naudojimas. Naudojant kontraceptikus, dažnai pasikeičia moters fizinė sveikata. Jai dažniau ima mausti pilvą ar net, gali kilti nepageidaujamos alergijos ar skausmai susiję su lytiniais organais.

„Tai susiję su jūsų natūralaus estrogeno ar testosterono slopinimu, kai tai pakeičiama kontraceptinėse tabletėse esančiais kiekiais, kurie yra mažesni“, – aiškina ginekologė L. Millheiser.

Sprendimas tokiai situacijai toks – reikėtų naudoti lubrikantą ar lubrikantų rinkinį, kurie padės susitvarkyti su šia problema. Tačiau jei ji išlieka ir toliau, tokiu atveju reikėtų kreiptis į gydytoją.

Testosteronas – svarbiausi faktai

Testosteronas – tai hormonas kuris gaminasi sėklidėse ir kiaušidėse, svarbus tiek vyrams tiek moterims.

Hormonas yra itin svarbus norint užtikrinti ne tik gerą savijautą, tačiau ir energijos kupiną bei pilnavertį seksualinį gyvenimą.

Tai yra ypač aktualu vyrams.

Pakankamas testosterono lygis vyro organizme yra tiesiogiai susijęs su šiais dalykais:

 • Energijos lygiu ir nuotaika
 • Libido (lytiniu potraukiu)
 • Spermos gamyba (potencija)
 • Kraujo kokybe ir kūno stiprinimu

Galbūt kiek nustebote, tačiau tokia yra tiesa. Testosterono rolė mūsų organizme yra itin svarbi ir nulemia labai daug dalykų nuo bendros nuotaikos, energijos iki seksualinio gyvenimo kokybės ilgainiui.

Jei jaučiate, jog kažkas yra ne taip, nuolat jaučiatės, jog trūksta jėgų, esate prastos nuotaikos – greičiausiai neturite tinkamo hormonų balanso organizme.

Pagrindiniai nepakankamo testosterono lygio simptomai yra šie:

 • Sumažėjęs lytinis potraukis, erekcijos sutrikimai
 • Prastas miegas
 • Migla akyse (blankus matymas)
 • Depresija

Negatyvios testosterono trūkumo pasekmės siekia ne tik seksą, ar prastą miegą naktimis. Kaip byloja moksliniai tyrimai – ilgainiai simptomai gali paveikti ir mūsų fizinę (suprastėti rega) bei psichinę sveikatą (depresija).

Šie simptomai – ne juokas, tik dar kartą pabrėžiantys hormonų balanso svarbą mūsų organizme. Apie tai kodėl svarbu palaikyti šį balansą, sekcijoje žemiau.

Pakankamo testosterono lygio palaikymas organizme

Kaip ir minėta, testosterono svarba mums matoma kelias aspektais. Visų pirma šis hormonas mums padeda jaustis energingai, turėti daugiau jėgų, auginti raumenis bei gyventi pilnavertį seksualinį gyvenimą.

Kalbant apie tai kas yra “pakankamas” testosterono lygis organizme išvesti bendrą formulę, sudėtingą, kadangi tai priklausys nuo kievieno organizmo individualiai.

Svarbiausia – įvertinti savo bendrą savijautą ir pabandyti apgalvoti simptomus. Ar nuolatos jaučiuosi be nuotaikos, irzlus, galbūt apskritai tai jau tęsiasi kurį laiką? Ar su savo partneriu turime pilnavertį ryšį, man pakanka jėgų būti efektyviu “lovoje”?

Galbūt skamba kvailai, tačiau tai svarbios mūsų gyvenimo dalys kuriems būtinas balansas norint jaustis harmoningai.

Natūralus testosterono didinimas – dėka subalansuotos mitybos ir sporto

Galbūt skamba nuobodžiai, tačiau testosteronas kaip ir kitos naudingos kūno medžiagos priklauso nuo labai paprasto dalyko – tai ką valgome.

Tai aktualu tiek sportuojantiems, tiek ne – suderinta dieta atneš itin daug naudos ir pagerins kūno savijautą.

Kokių maistinių medžiagų reikėtų vartoti daugiausia? Apie tai žemiau.

Riebalai

Riebalų vartojimo pabūgti nederėtų, kadangi tai itin svarbi maistinė medžiaga kuri padeda pasisavinti vitaminus (A,D,E,K), skatina organizmo funkcijų veiklą bei, žinoma, gamina naudinguosius hormonus.

Matematika paprasta – ekspertai pataria vartoti vartoti 1g riebalų kiekvienam jūsų kūno masės kilogramui. Bendrai, apie 20-30% jūsų suvartojimo kasdienio kalorijų kiekio turėtų sudaryti riebalai.

Angliavandeniai

Paprastai tariant – angliavandeniai yra svarbiausia maistinė medžiaga siekiant padidinti testosterono lygį jūsų kūne.

Sportuojantiems žmonėms šis elementas turi dar didesnės reikšmės. Vengiant angliavandenių pasireiškia didesnis organizmo išsekimas, tampa sunkiau auginti raumenų masę bei atstatyti kūną po intensyvių treniruočių.

Verta paminėti keletą faktų ir iš mokslinės pusės – nepakankamas angliavandenių kiekis kūne skatina streso hormono (kortizolio) ir nepakankamą insulino gamybą. Šie elementai – tiesiogiai susijęs su mažėjančiu testosterono lygiu kūne, bloga savijauta ir silpnumu.

Angliavandenių “efektą” galima apibrėžti taip:

 • Efektyvesnės treniruotės tiems kas sportuoja
 • Daugiau jėgų ir energijos
 • Geresnė nuotaika
 • Mažiausio streso hormonų (kortizolio)
 • Daugiau testosterono kūne

Baltymai

Baltymų efektas norint skatinti testosteroną – mažiausias iš minėtų elementų. Vartojant apie maždaug 20-30% dienos maisto normos baltymais, testosterono kiekis didėja nežymiai.

Tačiau baltymai mums yra naudingi dėl kitų kūno dalykų, pavyzdžiui:

Bendros imuninės sistemos veiklos gerinimo
Riebalų deginimo ir sotumo
Raumenų masės auginimo ir palaikymo

Prie mitybos balanso pridėkite daugiau fizinės-sportinės veiklos ir pozityviu pokyčius matysite labai greitai.

Pabaigai

Aptarėme pagrindinius faktus apie testosteroną ir jo vaidmenį mūsų bendrai savijautai.

Iš tiesų šis hormonas yra itin svarbus, tačiau dažnai apie tai nesusimąstome ir manome, jog reikiamas hormonų balansas yra aktualus ne tik sportuojantiems tačiau visiems žmonėms apskritai.

Tik jam esant galime jaustis energingai, būti geros nuotaikos ir mėgautis pilnaverčiu gyvenimu. Galiausiai jausime balansą ir ramybę.

Startavo mūsų prezervatyvų apžvalgos video fromatu!

Boom! Startuojame su mūsų nauja rubrika, prezervatyvų apžvalga video formatu mūsų Sargiai.lt youtube kanale!

Šiame kanale ir mūsų puslapyje www.sargiai.lt nuolat talpinsime sargių apžvalgas. Diskutuosime su Jumis, atsakinėsime į klausimus.

 

Jūsų dėmesiui, Durex Elite prezervatyvų apžvalga:

 

Ar prezervatyvai gali padėti kovoti su klimato kaita?

Kalnai ataskaitų ir tyrimų pasiūlė brangius technologinius būdus kaip reaguoti į klimato pokyčius. Tačiau mokslininkai ir politikos formuotojai, siekiantys apsaugoti planetą, galbūt nepastebėjo vieno iš paprasčiausių ir pigiausių būdų sumažinti anglies išmetimą –  kontracepcijos!

prezervatyvai ar kūdikiai
prezervatyvai saugo nuo neplanuoto neštumo

Neseniai atlikto „Optimal Population Trust“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, kontracepcija būtų beveik penkis kartus pigesnė nei įprastų ekologiškų technologijų. „Kiekvieni 7 Doleriai, išleisti pagrindiniam šeimos planavimui, sumažintų išmetamą CO2 kiekį daugiau nei viena tona“, – daro išvadą tyrėjai, o mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios technologijos papildomai kainuotų 25 doleriai už toną.

Lėtas gyventojų skaičiaus augimas gali ne tik sumažinti išmetamų teršalų kiekį, bet ir padėti neturtingoms šeimoms pažeidžiamose vietose prisitaikyti prie klimato kaitos padarinių, tokių kaip žemės našumo blogėjimas, sausra ir aprūpinimo maistu praradimas. Tačiau skurdžiausių šalių vyriausybės dažnai mini gyventojų skaičiaus augimą kaip aplinkos katastrofų veiksnį, tačiau nedaugelis jų prisideda prie šeimos planavimo kaip dalį savo prisitaikymo strategijų,  pranešė tarptautinė migracijos organizacija naujausiame Nevyriausybinių Organizacijų forume Berlyne.

prezervatyvai, dioksidas, klimatas

Įgalinimas moterims planuoti savo šeimas yra ne tik ekologiškas, bet ir teisingas. Šiuo metu visame pasaulyje daugiau nei 100 milijonų moterų nori ir negali gauti modernių šeimos planavimo metodų. Geresnė reprodukcinės sveikatos priežiūra yra „savaiminis tikslas“, o klimato švelninimas yra „šalutinis poveikis“, o ne pagrindinis tikslas, rašo Barbara Crossette žurnale „The Nation“.

Nors daugelis politikos formuotojų vengia pritraukti gyventojus į savo aplinką, valstybės sekretorė Hillary Clinton neseniai pasakė: „Gana keista kalbėti apie klimato pokyčius ir tai, ką turime padaryti, kad sustabdytume ir išvengtume neigiamų padarinių, nekalbėdami apie gyventojų ir šeimos planavimą“.

JAV, būdama didžiausia pasaulyje taršos skleidėja vienam gyventojui, turi ypatingą įpareigojimą ištirti jos augimo ir vartojimo įpročius. Oregono valstybinio universiteto tyrėjai rašo „Global Environmental Change“, nors Bangladešo 140 milijonų žmonių gyvybėms labai gresia klimato pokyčiai, kiekvienas JAV gimes naujas vaikas ir jo palikuonys bus atsakingi už išmesta anglies dioksido kiekį 160 kartų daugiau nei Bangladešo kūdikis.

Deja, vargu ar prezervatyvai taps herojais greitu metu. Kai kurios gausiai besivystančios šalys, tokios kaip Indija, prieštarauja tam, kad gyventojų daugėjimas būtų įtraukiami į diskusijas dėl klimato kaitos, pirmiausiai nesiekiant sumažinti vartojimo išsivysčiusiose šalyse. „The Washington Post“ ryšį tarp prezervatyvų ir klimato kaitos pavadino „nepopuliariu“ ir palygino jo šansus su kitu „long shot“: geoinžinerija. Antikontraceptinės grupės, raidos „silosai“, seksizmas ir senamadiškas niūrumas taip pat yra didžiulės kliūtys atvirai ir niuansuotai diskusijai apie tai, kaip šeimos planavimas gali prisidėti prie švelninimo ir prisitaikymo.

Labai blogai, nes, kaip rašo Suzanne Petroni naujausiame Aplinkos pokyčių ir saugumo programos pranešime, „Kruopšti diskusija apie būdus, kaip savanoriškas šeimos planavimas gali skatinti asmens teises, bendruomenės plėtrą ir tam tikru mastu švelninti klimato pokyčius. , galėtų padidinti informuotumą ne tik apie per didelį išsivysčiusių tautų indėlį į globalų klimato teršimą, bet ir apie jų tinkamą vaidmenį pasaulinėje bendruomenėje. “

Straipsnio autorius Meaghan Parker, newsecuritybeat.org. Išvertė ir redagavo Sargiai.lt

Nuotraukos iš https://populationmatters.org