Turite klausimų? 8 661 40000

Mielai atsakysime I-V: 10-19 val., VI: 11-17 val. Kitu laiku galite palikti žinutę.

18 Neįtikėtinų faktų apie prezervatyvus, kurių turbūt nežinote

Didelė dalis jaunų žmonių naudoja prezervatyvus. Taip pat, didelė dalis žmonių žino, kad prezervatyvai ne tik apsaugo nuo nepageidaujamo neštumo, bet ir apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų (LPL). Netgi jeigu Jūs naudojate kitas kontraceptines priemones, Jūs vistiek esate girdėję apie prezervatyvus. Jūs galite manyti, kad esate girdėję daug apie prezervatyvus ir žinote apie juos pakankamai, tačiau patikėkite yra tiek daug faktų apie sargius, kurie Jus gali lengvai šokiruoti.

Nepaisant galimai gėdingo, tačiau neišvengiamo pokalbio apie seksą su tėvais, lytinio švietimo pedagogais, ar klaidingą informaciją turinčiais draugais, tikimybė, jog sukauptos žinios apie tinkamą prezervatyvo naudojimą yra teisingos, menka. Suvokimas kodėl prezervatyvus reikia naudoti ir kuo jie naudingi - žinome visi. Apie ką nepagalvojame - kad yra nemažai neįprastų  pasirinkimų ar šokiruojančių statistikų susijusių su prezervatyvais. Be to, yra šansas, kad jie naudojami neteisingai, arba nenaudojami tuomet kai turėtų būti.

Gilinantis į faktus apie prezervatyvus tam, kad išmoktume tai, ko nesuvokėme ar nesusimąstėme, toliau bus pateikti faktai, kurie gali nustebinti ar šokiruoti. Galbūt rasite sau naudingų būdų, kuriuos panaudosite saugesniam/geresniam seksui.

1. Moteriškas prezervatyvas

Remiantis Planned Parenthood, moteriški prezervatyvai saugi alternatyva įprastiems. Tokio tipo prezervatyvai gali būti naudojami, jei vyras alergiškas lateksui bei jo alternatyvai-poliuteratui. Jie uždedami ne ant penio, kaip įprasti, tačiau įstumiamas į makštį.

moteriskas prezervatyvas

2. Goodyear atsakingi už šiuolaikinius prezervatyvus

Ar kada susimąstėte, kodėl prezervatyvai vadinami 'gumytėmis'? Pasirodo, jog, už tai galime dėkoti Ch. Goodyear. Šis veikėjas, dėka cheminių procesų bei vulkanizavimo (kaučiuko, perdirbimo į gumą technologinio proceso) išrado gumytę, kuri pralaidi vandeniui bei lanksti.

Goodyear padangos prezervatyvu pradininkai

3. Vyresni nei 40 metų žmonės nebenaudoja prezervatyvų

Remiantis Indiana University's National Survey of Sexual Health and Behavior, poros, kurioms virš 40m. retai naudojasi prezervatyvais. Priežastis - tokio amžiaus žmonės nebesirūpina dėl nepageidaujamo nėštumo. Tačiau taip manyti nėra protinga - lytiškai plintančios ligos nepaiso amžiaus. Poros, kurioms virš 40m.  beveik nenaudoja prezervatyvų dėl keletos priežasčių. 25proc. porų naudoja, 33proc. individualiai naudoja prezervatyvus.

vyresni zmones ir prezervatyvai

4. Bill Gates investuoja į geresnius prezervatyvus

Remiantis The Week, Bill ir Melinda Gates fondas paprašė žmonių sukurti geresnį/ištobulintą prezervatyvą. Jie siūlo $100,000 11-kai finalistų siekant prezervatyvo kūrimui, kuris būtų ištobulintas, naujoviškas bei dar geresnės kokybės.

Bill Gates prezervatyvu premija

6. Prezervatyvai neatsparūs karščiui

Prezervatyvai prisideda norint sukelti įkaršį bei įsiaudrinti lovoje, tačiau temperatūros atžvilgiu, prezervatyvų palikti karšyje nederėtų. Pasak Lifestyles, prezervatyvus reikia laikyti kiek žemiau, arba kambario temperatūroje, taip pat, nepalikti ant tiesioginės saulės spindulių.

prezervatyvai ir karstis

7. Kiekvienais metais, 18% moterų pastoja netaisyklingai naudojant prezervatyvus

Planned Parenthood teigia, jog taisyklingai naudojamų prezervatyvų patikimumas apsaugant nuo nepageidaujamo nėštumo yra 98 proc. Tačiau apsisaugojimo priemonės yra naudojamos neteisingai dažniau nei mes galvojame, tad padarytos išvados teigia, kad prezervatyvai 82 proc. veiksmingi bei efektyvūs.

moterys nestumas prezervatyvai

8. Prezervatyvai reikalingi seksui su tos pačios lyties žmonėmis

Apie nėštumą nederėtų jaudintis, kai santykiaujama su tos pačios lyties žmogumi. Tačiau, privaloma apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų. Moterims, moteriški prezervatyvai arba ploni gabalėliai latekso apsaugantys nuo partnerio kūno skysčių, pasidalino Dr. Vanessa Cullins, Vice President of External Medical Affairs for Planned Parenthood, in an interview with Seventeen. Tai tinkama tiek lytiniams santykiams, tiek oraliniui seksui.9. Vokiečių kariuomenė buvo pirmoji didelio masto institucija skatinanti/remianti prezervatyvų naudojimą tarp narių/bendruomenėje 19a.-20a. JAV ginkluotosios pajėgos sekė šiuo pavyzdžiu, ko pasekoje, lytiškai plintančių ligų skaičius buvo sumažintas.

tos paties lyties seksas su prezervatyvais

10. Prezervatyvai turi savų rekordų

Kai kurie jų- daugiausia prezervatyvų ištrauktų per nosį (3), ilgiausia prezervatyvų grandinė (25733 prezervatyvai surišti vienas su kitu), didžiausia prezervatyvų mozaika( sunaudoti 685 sargių pakeliai) ir ne ką prasčiausias- ilgiausias prezervatyvas(21.94m.)

didziausias prezervatyvas pasaulyje

11. Visame pasaulyje tik 5proc vyrų naudoja prezervatyvus

Reikėtų turėti omenyje, kad ne visos šalys turi lengvą apsisaugojamų priemonių pasiekiamumą, tačiau 5 procentai yra be galo mažai, kai siekiamybė yra 100.

afrikos zmonems truksta prezervatyvu

12. 4 skirtingos prezervatyvų rūšys

Anksčiau medžiagos skiautė bei vėžlio kiautas buvo naudojami kaip apsisaugojimo priemonės, tačiau šiandien tai yra nebemadinga ir nenaudojama (geros naujienos). Didžioji dalis prezervatyvų pagaminti iš latekso, tačiau alergiški žmonės turi galimybę pasirinkti sargius be latekso (iš poliuretano). Kai kurie pagaminti netgi iš polyisopreno (žmonėms kurie  alergiški tiek lateksui tiek poliuretanui). Dar viena rūšis - pagaminti iš avies žarnų. Galų gale, moteriški prezervatyvai-kitokie, tačiau apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų bei nepageidaujamo nėštumo.

avies zarnu prezervatyvas

13. Nepakitę prezervatyvai nuo pat sukūrimo

Trojan prekinis ženklas, turintis lateksinius prezervatyvus nuo 1920m. Vienas šios kompanijos sargių variantas išsilaikė toks pat, nepaisant inovacijų.

trojan sargiai

14. Prezervatyvai neturi didelės įtakos sekso kokybei

Apklausos rezultatai rodo, jog poros mėgavosi lytiniu aktu tiek su, tiek be prezervatyvo. Taigi atsižvelgiant į tai, kad prezervatyvai yra 98 proc. patikimi nepageidaujant nėštumui bei yra saugūs, teiginys kad 'geriau be prezervatyvo' nėra pasiteisinimas.

prezervatyvai neturi itakos sekso kokybei

15. Moterys atsakingos už beveik pusę prezervatyvų pardavimų

Nustebsite, bet tiek Lietuvoje, pasak www.sargiai.lt tiek visame Pasaulyje, moterys nuperka daugiau nei 40% sargių. Moterims, visada paranku turėti kartu su savimi prezervatyvų.

moterys perka prezervatyvus

16. Tik trečdalis mokyklų moko kaip naudotis apsisaugojimo priemonėmis

Tokia statistika nieko gero nežada - ypač pirmo karto metu, kai nerangiai bandoma užsidėti prezervatyvą. Jaunuoliai, kuriems paaiškinta bei parodyta kaip teisingai naudotis prezervatyvais, labiau tikėtina, kad naudosis jais ir ateityje, nei tie, kurie tokios informacijos negavo.

prezervatyvai mokyklose

17. Didžiausias prezervatyvas nėra Durex XL

Durex XL arba Magnum yra vieni populiariausių bei yra tinkami vidutinio bei didesnio dydžio peniams. My Size siūlo didžiausią prezervatyvą prekyboje- My Size 69, kuris, kaip jie apibūdina atitinka 'Pringle' traskučių dėžutę.

my size didziausi prezervatyvai

18. Prezervatyvai ir Šaltasis karas

Šaltasis karas, be abejonių buvo vienas iš keisčiausių įvykių žmonijos istorijoje. Žvalgybos agentūros kaip CIA ir KGB nepaliaudami siekė pakenkti priešams. Vieni iš jų planų buvo pražūtingi bei bloga lemiantis, tuo tarpu kiti, absurdiški. “Operation Acoustic Kitty”- katės su įmontuotu mikrofonu kaip šnipės. Prezervatyvai - viena iš machinacijų.  CIA’s Office of Policy Coordination (OPC) juokais, mestelėjo idėją - išmesti didelio dydžio prezervatyvus, pažymėtus 'Made in the USA. Medium' virš USSR norint sukelti psichologinį spaudimą. Nežinia kiek yra tiesos šiame juokelyje - OPC nariai buvo jauni vyrai, žinomi dėl savo humoro bei neįprastų planų - iš baliono vis numesti žinutes/medžiagas virš Sovietų Sąjungos. CIA direktorius net buvo pagrasinęs uždaryti visą skyrių, jei dar nors vienas tokio pobūdžio pasiūlymas bus pateiktas.

saltasis karas ir prezervatyvai

 

Naršydami šioje el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą.