Turite klausimų? 8 661 40000

Mielai atsakysime I-V: 10-19 val., VI: 11-17 val. Kitu laiku galite palikti žinutę.

Lubrikantai - viskas apie juos!

Vis dažniau sulaukiame klientų klausimų apie tai, ar tikrai svarbu naudoti lubrikantus, kurie jų –  geriausi, tinkamiausi. Taigi, kviečiame susipažinti su visa naudinga informacija.

Pasirodo, jog būtent lubrikanto stoka yra dažniausia prezervatyvų plyšimo priežastis. Dažnai, net iš tiesų stipriai seksualiai susijaudinus, natūralios drėgmės tiesiog nepakanka. Ypač ši problema paaštrėja po nėštumo, esant menopauzės laikotarpiui. Taip pat, lubrikanto dėka intymi patirtis tampa dar malonesnė, jo dėka galite ne tik paįvairinti seksualinius santykius naujais pojūčiais ar kvapais, bet ir spręsti kai kurias intymias problemas (pavyzdžiui, pernelyg greita ejakuliacija). Beje, jokiu būdu nenaudokite lubrikanto, kurio sudėtyje yra aliejaus – jis pažeidžia lateksą. Meilės aktui naudojant prezervatyvą tinkamiausi yra vandens, vandens-silikono arba silikono pagrindo lubrikantai:

  • Vandens pagrindo lubrikantus galite naudoti su bet kokiais prezervatyvais ir sekso žaisliukais. Šio tipo lubrikantai yra natūraliausi, gerai drėkina, lengvina slydimą, tačiau nesilaiko labai ilgai – gali tekti užtepti pakartotinai. Prailginti veikimą galite po kurio laiko tiesiog sudrėkindamas išteptą vietą nedideliu kiekiu vandens ar seilių. Lubrikantą nuplausite taip pat tik vandeniu. Šio tipo lubrikantus rekomenduojame ieškantiems natūralumo. Kai kurie vandens tipo lubrikantai yra maksimaliai neutralūs - neutralaus pH, be papildomų priedų, kvapų, parabenų ir pan., todėl puikiai tinka alergiškai ar jautresnei odai.
  • Vandens ir silikono pagrindo lubrikantai – patys populiariausi ir skirti siekiantiems maksimalaus malonumo. Suteikiama daugiau drėgmės, nei gautumėte naudodami tik silikoninį, tačiau išlieka ilgiau, nei naudojant vandens pagrindo lubrikantą. Šio lubrikanto praktiškai nereikia pakartotinai tepti.
  • Silikono pagrindo lubrikantai – ypač lengvos tekstūros, jie neįsigeria į odą ir dėl to ilgai išsilaiko, užtenka iš tiesų nedidelio kiekio ir nereikia tepti pakartotinai. Taip pat,šio tipo lubrikantas absoliučiai nekeičia vaginos PH – todėl yra dar saugesnis naudoti. Beje, jokiu būdu nenaudokite šio lubrikanto su silikoniniais ar odą imituojančiais sekso žaisliukais – jis pažeis šių paviršių. Naudojimui su prezervatyvais jis yra visiškai saugus. Intymumui vandenyje silikono pagrindo lubrikantas – taip pat idealus pasirinkimas, mat vanduo nenuplauna suteikiamos drėgmės. Lubrikanto likučių pašalinimui naudoti patariame ne tik vandenį, bet ir muilą.
  • Taip pat egzistuoja aliejaus pagrindo lubrikantai. Jų sudėtis dažniausiai – natūrali, todėl yra saugūs naudoti, retai dirgina odą, tinka tiek masturbacijai, tiek analiniam seksui (galima naudoti ir vaginalinės sueities metu – tai individualu). Dėl ilgesnio ir stipresnio drėkinimo, šio tipo lubrikantas ypač rekomenduojamas ilgiems sekso aktams. Kaip bebūtų, dėl specifinės sudėties šis lubrikantas labai tepa, dar svarbiau – negalimas naudoti su lateksu, taigi, ir su daugeliu prezervatyvų. Siekiant nuo kūno pašalinti lubrikanto likučius, naudokite muilą ir vandenį.
  • Kalbant apie analinį seksą, lubrikantas yra ypač svarbus – juk natūralus  išangėje nesusidaro apskritai. Tinkamai parinktas jis sumažina įvairių infekcijų, lytiškai plintančių ligų užsikrėtimo galimybę, palengvina slydimą, todėl nejuntamas skausmas ar diskomfortas. Šiems malonumams galite rinktis specialiai sukurtus lubrikantus – jie yra tarsi storesni, labiau sutepa ir ilgiau išlieka. Šie specialūs lubrikantai dažniausiai – tai vandens ir silikono pagrindo lubrikantų mišinys. Tiesa, galite mišinį pasidaryti ir patys – atrasite jums tinkamiausią proporciją (patariame bandyti santykiu 4:1, 4 – tai vandens pagrindo). Beje, jokiu būdu nenaudokite kvapais ar skoniais praturtintų lubrikantų – dėl sudėtyje dažniausiai esančio cukraus bei glicerino šie išangėje gali sukelti infekciją.

Taip pat, lubrikantus galime skirstyti pagal tai, kokius ypatingus pojūčius jie suteikia:

  • Specialų skonį ir kvapą (dažniausiai – gardžių vaisių) turintys lubrikantai iš esmės yra skirti oraliniam seksui ar sueičiai, kurią lydės oraliniai malonumai. Tai ypač geras sprendimas tiems, kuriems oralinio sekso atlikimas nėra malonus dėl juntamo kvapo ar skonio. Taip pat, lubrikantas tinka ir vaginalinei sueičiai, tačiau dėl jame esančio didesnio glicerino kiekio tokio naudojimo turi vengti tos dailiosios lyties atstovės, kurios yra linkusios į mielių infekcijas ir skundžiasi padidėjusiu makšties jautrumu. Šio tipo lubrikantai yra žaismingi ir įneša į jūsų namus egzotiškų vaisių, braškių ar kitokį skonį bei kvapą. Rekomenduojame norintiems naujų potyrių, lengvo ir smagaus akto.
  • Šildantys ir šaldantys lubrikantai skirti intymių pojūčių paįvairinimui, saugūs naudoti su prezervatyvu, tinkami tiek vaginalinei sueičiai, tiek masturbacijai. Beje, šildantį ar šaldantį efektą sustiprinsite šiek tiek paglamonėję išteptą vietą ranka ar pūstelėję į ją kiek oro. Taip pat galite pabandyti naudoti tiek šildantį, tiek šaldantį lubrikantus vienu metu (ant skirtingų kūno plotų) – taip galėsite pasimėgauti dar labiau netikėtais ir jaudinančiais pojūčiais.
  • Stimuliuojantys lubrikantai pasižymi specialia sudėtimi, padedančia pasiekti ir suintensyvinti orgazmą.
  • Uždelsiantys lubrikantai vyrams prailgina mylėjimosi laiką ir padeda išvengti ankstyvos ejakuliacijos.
  • Taip pat galite rinktis masažinį lubrikantą, tinkamą naudoti tiek intymių santykių, tiek jausmingo masažo metu. Tokio tipo lubrikantai skatina seksualinį susijaudinimą ir yra puikus pasirinkimas poroms, kartas nuo karto santykius paįvairinančioms jausmingais vienas kito masažais.

Kuo malonesnių intymių akimirkų!