Turite klausimų? 8 661 40000

Mielai atsakysime I-V: 10-19 val., VI: 11-17 val. Kitu laiku galite palikti žinutę.

Prezervatyvai - faktai, mitai ir įdomybės iš viso Pasaulio!

Prezervatyvai - tai viena iš labiausiai rekomenduojamų apsisaugojimo priemonių ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir lytinių ligų. Tai priemonė, kuri yra tiek įprasta ir žinoma, jog ja nebėra domimasi. Ta2iau yra tiek daug faktų ir įdomybių visame Pasaulyje apie šias apsisaugojimo priemones prezervatyvus, kad tubūt daugelis iš jūsų nustebtumėte sužinoję. Taip pat, kai kurie mitai apie sargius sklandantys nuo neatmenamų laikų yra vis dar gajūs.

Taigi, jeigu tu manai viską žinantis apie prezervatyvus - išbandyk save :). Čia pasistengsime apžvelgti visus įdomiausius faktus, mitus ir įdomiausią informaciją apie prezervatyvus iš viso Pasaulio:

 • 1844 metais Charles Goodyear įregistravo pirmąjį guminių prezervatyvų gamybos patentą.
 • Prezervatyvai pardavinėjami automatuose nuo 1928-ųjų. Vokietijoje įkurta prezervatyvų gaminimo bendrovė “Fromm” 2008-aisiais šventė 80-ies metų, kai prezervatyvai pardavinėjami smulkių prekių automatuose, jubiliejų. Jų produktas – “Fromm Act” – buvo pirmieji užsiėmę šia veikla. Idėja pardavinėti prezervatyvus automatuose ilgą laiką buvo gana kontraversiška, ypač prie JAV vidurinių mokyklų. Buvo teigiama, kad prezervatyvų pardavinėjimas skatina seksą – kol nėra prezervatyvų, nėra minčių ir apie seksą.
 • Net iki pat 1985 metų Airijoje prezervatyvai buvo parduodami griežtai tik su receptu ir tik vyresniems nei 18 metų asmenims. Visai taip pat kaip perkant alkoholį.
 • Kokainas ir daug kitų narkotikų - ne vienintelė medžiaga kurią narkotikų prekeiviai pakuoja į prezervatyvus ir bando pervežti savo skrandžiuose. Policija yra sulaikiusi ir tokių, kurie bandė lygiai tokiu pat būdu parsivežti ir savo "uždarbį" - popierines pinigų kupiūras sukištas į prezervatyvą. Narkotikų baronai tokie gudrūs ir išradingi jog išbando visus įmanomus variantus - štai JAV buvo sulaikytas nuodingų gyvačių siuntinys kuriame kokainas buvo paslėptas prezervatyvuose, o šie įdėti į roplių kūnus.
 • Ar žinote, kad Daniškoje kalboje prezervatyvas yra "Svangerskabforebyggendemiddel" :)
 • Švedijoje, trumpą laikotarpį veikė greitoji prezervatyvų pagalba, kuri pristatydavo prezervatyvus paskambinus greitajam specialiam numeriui.
 • 2007 m. Indijoje buvo atidarytas pirmasis naktinis klubas, kuriame viskas buvo susiję su prezervatyvais - sargiais. Interjeras, personalo apranga ir net grąža buvo atiduodama prezervatyvų pakeliais arba kitomis smulkmenomis susijusiomis su saugiu seksu.
 • Menininkas Niki Johnson sukūrė Popiežiaus Benedikto XVI portretą iš 17 tūkstančių prezervatyvų. Ir šis paveiklas tapo tikrai įžymus Pasaulyje.

Prezervatyvai portretas Popiezius

 • Visų laikų didžiausia prezervatyvų kolekcija pasaulyje priklauso italui Amatore Bolzoni. Gineso rekordų knygoje užfiksuotas jo pasididžiavimas - 2077 skirtingų prezervatyvų kolekcija kurią jis pradėjo kaupti nuo 1980 metų. Joje galima pamatyti prezervatyvus iš visų pasaulio kontinentų: Europos, Amerikos, Tolimųjų Rytų.

Prezervatyvu didziausia kolekcija

 • 2010 m. D. Britanija Pietų Afrikos šalims paaukojo 1 milijoną svarų sterlingų tam kad jos aprūpintų savo gyventojus nemokamais prezervatyvai.
 • Ne5tik4tina, bet tai tiesa, Centrinėje Afrikoje yra maža šalis  - Burundis, kurioje moterys negali net ir norėdamos apsaugoti save nuo lytiškai plintančių ligų. Religiniai įsitikinimai ir papročiai draudžia naudoti prezervatyvus, o vienintele dorybe laikomas tik monogaminiai santykiai arba susilaikymas nuo jų. 
 • Ekspertai apskaičiavo, kad šiais laikais per vienerius metus parduodama ir suvartojama 5000000000 (5 mlrd.) prezervatyvų!
 • Dideliai vyrų, o galbūt ir moterų nuostabai: moterys nuperka 40 – 70 proc. visų parduotų prezervatyvų.
 • Pasaulio rinkoje yra daugiau nei 100 kompanijų, gaminančių prezervatyvus.
 • Statistika rodo, kad daugiausiai žmonių, nesinaudojančių prezervatyvais yra Kinijoje. Ten priskaičiuojama tokių apie 70 proc. Tuo tarpu Prancūzijoje - tik apie 9 poc.
 • Didžioji dalis vyrų nemėgsta prezervatyvų! Pasaulinis statitinis tyrimas parodė, jog daugiau nei 80%. pasaulio vyrų nemėgsta naudoti apsaugos priemonių, ypač prezervatyvų. Žinoma, jie neprieštarauja moterų norui naudoti kontraceptines tabletes, tačiau, tyrimas atskleidžia, jog vyrams sargiai sukelia nemalonius jausmus, diskomfortą. Vyrai taip pat skundžiasi, jog prezervatyvas sugadina ar pablogina malonius sekso pojūčius, todėl, labai dažnai, skatina moteris nenaudoti apsauginių priemonių. Vis dėlto moterys turėtų reikalauti vyrų naudotis sargiais, kad apsisaugotų nuo lytinių ligų.
 • Daugelio žmonių nuostabai, prezervatyvai dažnai yra išbandomi elektros srovėmis. Prieš prezervatyvams pasiekiant prekybos centrus, jie yra išbandomi elektros srovėmis. Tam tikro stiprumo elektra šauna tiesiai į apsauginės priemonės centrą, taip užtikrinant, jog šie būtų efektyvūs. Įdomu tai, jog specialus aparatas primena vyrišką pasididžiavimą. Visgi labai dažnai pasitaiko įvairių nesklandumų, brokų, todėl, siekiant apsisaugoti nuo šeimos pagausėjimo ar lytiškai plintančių ligų, juos reikia patikrinti prieš naudojimą.

 • Ponas Mr. Prezervatyvas, tokį keistą vardą pelnė Mechai Viravaidya, politikas - visuomenės veikėjas iš Tailando stengdamasis sumažinti itin sparčiai didėjantį gimstamumą šalyje ir itin aktyviai propaguojantis saugų seksą. Politikas išgarsėjo surengęs ne vieną didelį prezervatyvų pūtimo konkursą Tailando mokyklose.

 • 2003 metais Kinijos „Guilin Latex“ kompanija pagamino didžiausią pasaulyje prezervatyvą. Jis buvo 80 m ilgio ir 100 m skersmens. Siekiant paminėti Pasaulio gyventojų dieną jis buvo užkeltas ant viešbučio stogo Guilino mieste, Kinijoje. 2005 Argentinoje, Buenos Aires Obeliskas buvo padengtas didžiuliu prezervatyvu. Jis buvo 67 metrų aukščio ir buvo suskurtas Pasaulinei AIDS dienai.

didelis prezervatyvas

 • Pirmąjį guminį prezervatyvą pavyko pagaminti tik 1855 metais, tai smarkiai pakeitė prezervatyvų rinką. Jie imti pardavinėti gerokai plačiau. Išpopuliarėjo pardavimai automatuose, nors ši idėja buvo ilgai kritikuojama, kadangi tai buvo galima įvertinti kaip sekso skatinimą.
 • Prezervatyvai pardavinėjami automatuose gan labai anksti, nors ir sunku patik4ti, bet jau nuo 1928-ųjų.
 • Prezervatyvus imta naudoti dar XVI amžiuje. Pirmieji buvo iš paprastos drobės sutepti specialiais vaistais, vėliau technika tobulėjo. Buvo naudojami daugkartiniai maišeliai iš gyvūnų aklosios žarnos. Tik tais laikais ši apsisaugojimo priemonė buvo apsauga nuo lytiškai paplitusių ligų ir tik vėliau buvo atrasta, jog tai kartu ir apsauga nuo nepageidaujamo nėštumo. Nepatikėsite, bet net ir dabar dar galima nusipirkti prezervatyvus iš avies odos. Norėtumėte tokius pabandyti?

Prezervatyvas

 • Ar žinojote, kad prezervatyvai gali išgelbėti žmogaus gyvybę įvairiais būdais. Viena moteris, kruiziniame laive plaukiojančiame po Karibū jūrą, vieno vakarėlio metu po keletos alkoholinių koktelių netyčia iškrito už laivo borto. Buvo naktis ir jos niekas nepastebėjo. Moterį išgelbėjo prezervatyų pakelis, kurį ji tūrėjo su savimi. Ji prisipūtė visus tris turimus prezervatyvus ir taip pasidarė sau oro pagalves, kurios ją laikė virš vandens. Po trijų dienų gyvą moterį pastebėjo praplaukiantis laivas ir ją išgelbėjo.
 • Cerne Abbas Giant - taip vadinama 55 metrų nuogo vyro figūra su galingu pasididžiavimu buvo išskobta-išpiešta kalkių įkalnėje šalia Cerne Abbas miestelio Dorsete, UK. Teigiama, kad šią figūrą išpiešė 1694 m. vietiniai vienuoliai. Šis vaisingumo simboliu tapęs didelis nuogas pasididžiavimas buvo panaudotas daugelyje D. Britanijos ir holivudo filmų, taip pat buvo reklamuojami Durex prezervatyvai panaudojant šį gražuolį. 2002 m. Didžiosios Britanijos Šeimos planavimo centras figūros daikčiuką "papuošė" uždėdama 7 metrų ilgio prezervatyvą.

didelis daikciukas prezervatyvas

 • Taip nutinka jau, kad dažnai įvykus kokiems nors dideliems skandalams kas nors bando tuo pasinaudoti ar pasipelnyti. Taip nutiko ir po garsaus JAV prezidento Bilo Klintono ir Moniko Lewinsky meilės romano skandalo. Kiniečiai suskubo pasinaudoti ir ne už ilgo pagamino prezervatyvus su jų pavadinimais.

Bill Clinton Prezervatyvai

 • 200 metų senumo prezervatyvas iš gyvunų žarnų parduotas aukcione. Šis prezervatyvas, kuris buvo geros kondicijos ir gerai išlaikytas buvo parduotas už 460 Didžiosios Britanijos Svarų Sterlingų. 18-19 amžiujė prezervatyvai buvo pagrinde iš avies žarnų. Tokių prezervatyvų yra tik keletas likę. Keletą jų galima surasti muziejuose eksponuojamus. Norime priminti, kad viduramžiais pagaminti prezervatyvus iš gyvūnų žarnų buvo gan ilgas ir brangus procesas. Tokius prezervatyvus galėjau sau leisti tik pasiturintys žmonės. Šis prezervatyvas internetiniame aukcione sulaukė didelio susidomėjimo, jis buvo parduotas už dvigubai didensę sumą negu pradinė. tai vienas brangiausių prezervatyvų, kuris buvo oficialiai parduotas. Dar labai įdomus faktas, kad šis prezervatyvas, kuris buvo parduotas aukcione privačiam asmeniui iš Olandijos, Amsterdamo yra 19cm ilgo, kai tuometiniai prezervatyvai iš gyvūnų žarnų buvo tik apie 15 centimetrų.

  200metu-prezervatyvas-aukcionas