Turite klausimų? 8 661 40000

Mielai atsakysime I-V: 10-19 val., VI: 11-17 val. Kitu laiku galite palikti žinutę.

Prezervatyvų istorija

Šiandien pasaulyje kasmet panaudojama nuo 6 iki 9 milijardų prezervatyvų. O ar žinote, kada jie panaudoti pirmą kartą? O kas juos „išrado“? Kviečiame susipažinti su trumpa „sargių“ istorija.

Taigi, prezervatyvai – viena seniausių kontracepcijos formų, jų istorija siekia tūkstančius metų. Tikima, jog tokios formos, kokia yra šiandien, pirmą kartą buvo panaudoti dar 1000 m. prieš Kristų, o tai padarė egiptiečiai. Apie pirmąjį prezervatyvų panaudojimą Europoje byloja Prancūzijoje, Combarelles urvuose esantys piešiniai, palikti 100-200 metų po Kristaus.

Tuo tarpu šio „išradimo“ naudą pirmieji įrodyti bandė italai. 1500-aisiais Gabrielle Fallopius viešai paskelbė sukūręs lininį vyriško pasididžiavimo aplanką ir atlikęs tyrimą su 1100 vyrų. Svarbiausias pasiekimas – nei vienas tiriamųjų neužsikrėtė sifiliu.

Kalbant apie pavadinimo kilmę – ji vis dar nėra įrodyta. Vieni pavadinimą sieja su Dr. Condom, kuris 1600 m. buvo Karaliaus Čarlio II karališkosios tarybos narys. Tačiau labiau tikėtina kita versija, pavadinimą kildinanti iš lotyniško žodžio „condus“, reiškiančio talpumą.

Plačiojoje visuomenėje populiarūs prezervatyvai kaip kontracepcijos priemonė (pagaminti iš gyvūnų žarnų) tapo 1700 metais. 1766-aisiais daugybė parduotuvių ėmė viešai reklamuoti šias prekes. Beje, dokumentika rodo,jog XIXa. populiarusis meilužis Kazanova – taip pat buvo šios kontracepcijos priemonės šalininkas, prezervatyvus jis įvardino kaip „Redingote Anglaise“ – anglų jodinėjimo paltas.

Guminiai prezervatyvai buvo sukurti netrukus po vulkanizuoto kaučiuko (gumos) atsiradimo 1840m. Vulkanizavimo procesas pavertė gumą stipria elastinga medžiaga. Kaip bebūtų, sargių kokybė visdar nebuvo labai gera, be to, jie labai trumpai galiodavo.

1930-aisiais pradėta gaminti natūralaus kaučiuko lateksą, šiandien ši medžiaga – vis dar prezervatyvų pagrindas. Tais pačiais metais imta masiškai gaminti vienkartinius prezervatyvus, o vos už keleto metų buvo sukurti ir moteriški prezervatyvai.

1990 metais naujos technologijos leido dar labiau patobulinti sargius – atsirado pirmosios spalvotos bei aromatizuotos apsisaugojimo priemonės. Šiandien prezervatyvų gamintojai pritaikė juos kiekvieno poreikiams – galime įsigyti įvairaus storio, ilgio, dydžio, kvapo, skonio, formos sargių. Dabar jie – viena populiariausių, patikimiausių ir sveikiausių apsisaugojimo priemonių visame pasaulyje.